Kes on kõige nooremad ja vanemad olümpiavõistlejad?

Dorothy Atkins

Dorothy Atkins | Peatoimetaja | E-mail

Kas noorte jõud või vanuse eelis aitab määrata tipptasemel esinejat olümpiamängudel? Sageli määrab sport vastuse. Nooremad sportlased on tavaliselt kõige edukamad võimlemisjõududes, kus naised võitlevad pärast puberteeti vajaliku tugevus-massi suhet. Kerge kaalusumma kandmine ja lühemus annab sportlastele serva.

Pildistamisel on suur kogemus ja vanemaks saamine võib anda eelise. Võistlust võistlev võistlusaeg on keskel 30-ndatel ja 40-ndatel.

Rio Olümpiamängudel võistlevate sportlaste seas on hämmastav. Kõige noorem sportlane on 13-aastane Nepali ujuja Gaurika Singh, samas kui Austraalia ratsanik Mary Hanna on 61-aastane.

Kolmkümmend kuus aastat on Ameerika lauatennitlane Kanak Jha, kes on 16-aastane, ja Ameerika Ühendriikide ratsutamine Phillip Dutton, kes on 52. See on Duttoni kuues Olimpall, kes võitis oma esimese medali individuaalsetel sündmustel. USA meistriklass Meb Keflezighi on veel üks Ameerika näitleja 41-aastane.

Siin on pilt mõnedest kõige noorematest Rio olümpiamängudel:

Gaurika Singh, 13 (Nepaal) - ujumine Michael Phelps oli juba võitnud kulda olümpiamängudel, enne kui Gaurika Singh sündis 2002. aastal. Singh tuli Rio-sse, eesmärgiga saada noorim naissoost, kes võitis 100-meetrises naise 100-meetrises nurga all individuaalse sündmuse.

Sydney McLaughlin, 16 (Ameerika Ühendriigid) - rada Ameerika noorim rööbastee sportlane tähistas oma 17. sünnipäeva kaks päeva pärast avamise tseremooniat. Ta konkureerib 400-meetriliste takistustega kõrgete lootustega, et ta saaks oma esimese olümpiamedaliga.

Kanak Jha, 16 (Ameerika Ühendriigid) - lauatennis Kanak Jha on noorim Ameerika olümpiamängude 555 sportlast. Ta on noorim võistleja, kellel oli kunagi lauatennise kuldmedaliga läbimine.

Kulda järgivate kõige kogenud sportlaste seas on:

Meb Keflezighi, 41 (Ameerika Ühendriigid) - rada Purustatud jalgpall on Meb Keflezighi võistlustel 2008. aasta mängudes. Nüüd 41-aastane maratoneer loodab lisada hõbemedali, mille ta võitis Ateenas 2004. aasta olümpiamängudel.

Jo Pavey - 42 (Suurbritannia) - rada See 42-aastane naine muutub esimeseks Briti sportlaseks suvemängudes viiendat korda, kui ta jookseb 10 000 meetri võistluses.

Phillip Dutton - 52 (Ameerika Ühendriigid) - ratsutamine Dutton, kes järgmisel kuul muutub 53-aastaseks, andis endale endise sünnipäeva presentatsiooni võidusõidu võitmisel pronksmedaliga. Ta ühendas muljetavaldava marsruudi ja hüpped rutiini oma kuuendal Olympic jalgpallil.

Mary Hanna, 61 (Austraalia) - ratsutamine Kuna Austraalia vanim olümpiasemega oli 61, võitis Mary Hanna võistlema ja loodab oma viiendal olümpiamängudel oma esimese medali saada.